DWARF FORTRESS & MINECRAFT CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tak všeobecně

2 posters

Goto down

Tak všeobecně Empty Tak všeobecně

Příspěvek  Arkande Mon Jan 20, 2014 5:17 pm

Ahoj mám problém se studnou. Já trouba jsem postavil studnu asi tři patra pod řekou. Natáhnul jsem kanál do nádrže, kterou jsem si vykopal pod studnou. Otevřel jsem floodgate a jéééé ze studny začala pryštít voda. Než ti lín trpaslíci zase stihli zaběhnout k páce a zavřít floodgate, tak jsem měl celou místnost zatopenou. To celé by nebyl problém. Studna je v sedimentární vrstvě takže voda zase odtekla, jenže nádrž je postavená v šutrech a je opravdu doooooost hluboká.

Celé to píšu proto, že jsem se na wiki dočetl o nestvůrách které mohou prolomit floodgate a v takovém případě by mi zničili celou pevnost.

Existuje nějaké řešení jak dostat vodu pryč z nádrže a zároveň jak. např. stavební úpravou snížit tlak vody?

Chápu, že v reálném světě by to nešlo...ale v reálném světě také lidé nepijí alkohol aby byli schopni lépe pracovat :-)

Může trpaslík pumpovat sám, nebo potřebuje nějakou energii?

Šlo by vytvořit perpetum mobile? Tedy že by to trpaslík rozpumpoval a pak by zabralo vodní kolo? :-)

Co se týká pastí....bylo by efektivní postavit před padací most (jakési kopí vyrážející ze země po zatáhnutí páky?). Likvidovalo by to po každém zatáhnutí potvory? Snížil bych tak počet goblinů mačkajících se jako kreténi u příkopu. a zbytek by dorazila armáda.

Jak je to s magmatem? Musí ho trpaslíci nosit do slévarny (jako palivo) nebo stačí postavit slévárnu někde poblíž magmatu?

Začínají mi totiž pomalu docházet stromy :-)

Jo a ještě mne napadlo. Mám asi bug v nemocnici. Nemocnice si bere více prostředků než má nastaveno (tzn. místo 500 ks látky už tam má 750) Což mne dost rozčiluje, dá se to nějak obejít? Případně je nějaký strop kde se odběr surovin zastaví?

PS: Když píšu nevidím text, je to normální nebo mám prostě jen takový ten den blbec :-)

Arkande
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 19. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak všeobecně Empty Re: Tak všeobecně

Příspěvek  Rendorf Mon Jan 27, 2014 9:13 pm

S tou studnou to moc nechápu. Případně pro ochranu před nestvůrami, bych asi doporučit to zazdít kolem dokola (případně i strop, aby se tam nic nedostalo).

Vodu z nádrže nejspíš asi právě vypumpovat. BTW jakým způsobem ti vadí tlak vody ?

Pumpou může trpaslík pumpovat sám (používá k tomu skill Pump operator).

Perpetum mobile je na wiki popsáno jako perpetual motion.

K efektivnosti výroby pastí ti moc neporadím, moc jsem je nepoužíval.

Magma workshop můžeš stavět jenom v patře těsně nad lávou a musíš k němu vykopat díru (1x1), jinak žádné nošení není třeba.

Když nejsou stromy používej i obří "houby" z podzemních jeskyní.

Nemocnice má "pár" bugů, viz.: hospital a to co popisuješ je nejspíš jeden z nich.

Rendorf
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 91
Join date : 04. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak všeobecně Empty Re: Tak všeobecně

Příspěvek  Arkande Wed Jan 29, 2014 2:33 pm

Díkymoc už jsem se bál, že Dwarf dohnal většinu svých hráčů na psychiatrii :-)

Se studnou je problém, že rezervoár i studna jsou hluboko pod úrovní řeky, takže pokud voda volně pteče (a že teče) dojde ke klasickému fyzickému jevu známému jako sifon :-) Problém to není protože mám floodgate, jenže na wiki jsem četl, že některé potvory dokáží rozbít floodgate a proplavat do mé pevnosti. V takovém případě (když voda volně poteče mi zatopí pevnost. Jistěže mám nějaké zabezpečovací dveře a td. a totální uzemňovák kterým je floodgate ve spodním patře rezervoáru a čímž vyplavím celé podzemí a o nějaý čásek tak oddálím zatopení pevnosti která je ve vyšších patrech.
zkoušel jsem postavit k odtoku diagonální zeď na snížení tlaku vody, ale bohužel to nefunguje...

Perpetum mobile jsem si nedávno postavil, tuším, že včera někdy v 1 ráno :-)
Nemocnici jsem vyřešil. Prostě jsem nastavil vyšší počet "zboží" než nemocnice chtěla a pak ho snížil na původní hodnotu… tadáááá nemocnice neotravuje.

Mám ale nové dotazy :-)

Nepoužíváš pasti? Jak tedy bráníš pevnost? Po mne zatím jdou jen zlodějíčci, přesto mám pevnost dokonale zapastěnou, také venku čeká střelecká věž pro lučistníky a zatím pevnost hlídají 3 plné legie (2x pěchota, 1x kušišníci).
Narazil jsi už na mega beast?
Všude čtu o nějakých jeskyních na které údajně narazím v podzemí, já jsem vykopal třicet pater a zatím nic…

Dopíšu odpoledne...

Arkande
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 19. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak všeobecně Empty Re: Tak všeobecně

Příspěvek  Rendorf Wed Jan 29, 2014 10:02 pm

Já DF už moc nehraju - nemám na to čas Sad

K obraně pevnosti si zkus projít tyhle topiky:
https://dwarf.forumczech.com/t149-armada-valka-loupeze-a-goblini
https://dwarf.forumczech.com/t245-zacatecnicke-dotazy

30 pater říkáš ? To už bys pomalu i v nějaké podzemní jeskyni mohl být. Jestli máš průzkumný vrt uprostřed mapy, tak zkus každých třeba 10 pater udělat průzkumné chodby na různé strany. To by bylo, abys tu jeskyni nenašel Smile

Rendorf
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 91
Join date : 04. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak všeobecně Empty Re: Tak všeobecně

Příspěvek  Arkande Wed Jan 29, 2014 10:31 pm


To chápu. DF je neskutečný požírač času. :-)

Díky za odpovědi. Mám už jen poslední tři, pak tě nechám odpočívat v místnosti dle tvého výběru, třeba v pokoji :-)

1.Oblečení. Řešil jsi to nějak? Protože jsem dal vyrobit 30 košilí a trpové si je ihned rozebrali a naházeli mi hadry horší kvality (či snad obnošené?) do jednoho ze skladů. Mám jim tedy vyrábět oblečení nebo jim to mám (nějak) zakázat a užívat ho spíše pro obchod?

2.Uhlí (či to kamení z kterého se vyrábí) nedá se nějak přesněji určit v které vstrvě se tak obvykle nachází? Protože železné rudy(chalk) mám tolik, že ji používám jako obyčejný kámen, jenže jak jsem psal, stromů rapidně ubývá.

3.Dolování. Pokud zahájím důkladné báňské práce a budu dolovat patro po patru může se mi stát, že se mi pevnost propadne do hlubin? Dá se tomu nějak zabránit?

A ještě jednou děkuji za odpovědi.

Arkande
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 19. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak všeobecně Empty Re: Tak všeobecně

Příspěvek  Rendorf Thu Jan 30, 2014 10:06 pm

1) Ehm, no chtěl jsem to řešit tak, že bych každýmu ušil kompletní sadu kvalitního spodního prádla, ale kvůli vytíženosti jsem se k tomu nedostal (a navíc kompletní sada obsahuje asi tak 20 položek ...), takže to nejlepší co bylo nafasovali akorát vojáci. Ostatní měli jenom co si kdo uzmul. Asi by to mohlo mít vliv na jejich pohodu a štěstí, ale asi ne moc velký.
Pro obchod používám spíše vyhlášené lahůdky mého kuchaře (přitom snižuju stavy domácích zvířat, aby se nepřemnožili, nespásli všechnu trávu a pak neuhynuli hladem ... Smile)

2) Chalk není železná ruda ! Je to pouze materiál ke kalení železa do oceli (tzv. Flux).
Mohl bych říct, že uhlí (Bituminous coal, případně Lignite) se nachází v Sedimentary vrstvě, ale nejsem si jistý, jestli ti tato informace k něčemu bude.
Ty vrstvy jsou čtyři, viz. Stone, ale záleží na tom, jak je svět vygeneroval, takže tam některou vrstvu vůbec nemusíš mít.

3) Přitažlivost bude fungovat pouze v případě, že danou část kolem dokola obkopeš, takže se už nebude nikde dotýkat - pak se to propadne. Jinak se toho není třeba bát.

Rendorf
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 91
Join date : 04. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak všeobecně Empty Re: Tak všeobecně

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru