DWARF FORTRESS & MINECRAFT CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Armáda, válka, loupeže a goblini...

3 posters

Goto down

Armáda, válka, loupeže a goblini... Empty Armáda, válka, loupeže a goblini...

Příspěvek  MaMaHaJ Fri Apr 29, 2011 8:03 pm

Dostal se již někdo tak daleko, že musí řešit obranu své pevnosti před gobliními vojsky? Nebo jste (stejně jako já pirat ) ošliví lupiči a přepadáváte obchodníky, kvůli jejich zboží? Všechno co se jakkoli týká armády, bojů, obrany sem.

Tedy, trochu jsem kecal... Obchodníky nepřepadávám, jen jsem si to jednou z legrace vyzkoušel. Ale stálo to za to! Jen můj hloupý axedwarf místo toho aby bojoval stál na místě a nechal do sebe střílet.

MaMaHaJ
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 29. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Armáda, válka, loupeže a goblini... Empty Re: Armáda, válka, loupeže a goblini...

Příspěvek  Rendorf Sat Apr 30, 2011 11:00 pm

Obrana pevnosti je to co řeším už od začátku
Moje obvyklá taktika je obehnat skoro celou mapu kamenou hradbou a kolem pevnosti pak mám jen úzký pruh, po kterém se mohou pohybovat jak karavany, tak divoká zvířata nebo útočníci.
Pak ještě udělám v každém rohu průchod mezi zdmi, který zapastím klecovými pastmi (Cage Trap) a opatřím ho dveřmi (aby se dala pevnost před standartními potvorami uzamknout).

Nevýhoda je stavění zdí, které trvá docela dlouho (zvláště na větší mapě) a už se mi i stalo, že na mě přišel přepad před jejím dokončením = masakr Smile
Druhá nevýhoda je v tom, že karavany se objevují na různých místech a odjíždějí na jiných, z toho důvodu je potřeba mít víc průchodů (taky se mi už stalo, že se mi oznámil příjezd karavany a vzápětí přepad - chudáci elfíci nemají ochranku, takže výsledkem byl jediný přeživší obchodník, který se ale okamžitě otočil a odjel a nezdržel se ani na kafe confused )

Výhoda je v tom, že si můžete určit jestli a kudy si dovnitř pustíte standartní přepad či ostatní havěť.
Dveře v průchodech stavím hlavně kvůli otravné divé zvěři, protože mě strašně dokáže naštvat smečka jezevců, kteří mi už roztrhali i dítě a pár psů Evil or Very Mad

Další vlastností bych ještě zmínil pasti s klecemi.
Je sice trochu (později víc) otravné každou klec postavit a nalinkovat na páku, ale když gobliny odzbrojíte a postavíte vojsko ke kleci, tak získáte skvělý cvičný terč (a praktický výcvik je efektivnější než pošťuchování při tréninku).
Teď už mám jednotku Axe Lordů, tak pro uvolňování klecí zvažuji stavbu drtiče (padacího mostu).

P.S. A obchodníky nepřepadávám, ty jejich krámy mi jsou většinou k ničemu a na to co se mi hodí stačí pár zbytečností, kterých mám obvykle až na půdu.

Rendorf
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 91
Join date : 04. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Armáda, válka, loupeže a goblini... Empty Re: Armáda, válka, loupeže a goblini...

Příspěvek  MaMaHaJ Sun May 01, 2011 9:16 am

To je pravda, když mi poprvé přijela elfí karavana, byl jsem zklamý z toho, že jediné co mi k něčemu bylo, bylo borůvkové víno... A přitom jsem měl sklad narvaný výrobky. Ach jo... Takže je asi výhodnější přepadávat trpasličí karavany, ale ty mají ochranku. Nevíte jak jsou na tom lidské? A v které fázi hry (na počet trpaslíků) přichází gobliní nájezd? Kolik těch goblinů asi bude a jak budou vyzbrojení?

MaMaHaJ
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 29. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Armáda, válka, loupeže a goblini... Empty Re: Armáda, válka, loupeže a goblini...

Příspěvek  Rendorf Sun May 01, 2011 1:54 pm

Lidské karavany by podle "tohoto" taky měli mít ochranku, ale ty už ke mě snad ani nejezdí.
A gobliní nájezdy chodí až podle bohatství tvé pevnosti.
A goblinů bývá zpravidla tak 5-10, ale klidně 2-4 skupinky (takže 10-40 celkem) a výzbroj bývá různá, někteří luky nebo kuše, a zbytek kladiva, kopí, sekery, ....


Rendorf
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 91
Join date : 04. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Armáda, válka, loupeže a goblini... Empty Re: Armáda, válka, loupeže a goblini...

Příspěvek  gotreg Sun Sep 11, 2011 1:42 pm

Hradby nepoužívám, spíše se zaměřuji na obranu vevnitř, podzemní boje, pastě a tak.
Zatím se mi vyplatily tři vojenské oddíly po deseti.
Dva standardní pěší (pokud je možnost je zakout do železa tím lépe, ale ne vždy se vydaří), jeden střelecký.
Když je čas, u hlavní přístupové chodby udělám paralelní místnost + fortifikaci, skřeti kteří postupují (díky pastem a mřížím pomalu) jsou ostřelováni kušovníky.

V jedné z nejvymazlenějších pevností jsem do hlavní chodby dal balistu mířící ke vstupním dveřím, vybudoval střeleckou í věž (s podzemním přístupem), fortifikace - prostě goblini, trolové a další neměli šanci se dostat zn. kamkoliv.
Takže z jeskyně vylezla zapomenutá svině *fun* a než jsem stačil zmobilizovat, zázemí bylo v troskách *fun*

Karavany neolupuji. Většinou se při příjezdu karavany elfů objevilo přepadové komando goblinů, odvedlo špinavou práci a já jen dorazil přeživší zelené kůže a posbíral náklad.
gotreg
gotreg
zkušený trpaslík
zkušený trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 13. 08. 10
Location : Praha

Návrat nahoru Goto down

Armáda, válka, loupeže a goblini... Empty Re: Armáda, válka, loupeže a goblini...

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru