DWARF FORTRESS & MINECRAFT CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

,,Maják´´

2 posters

Goto down

,,Maják´´ Empty ,,Maják´´

Příspěvek  elikaa Fri Apr 13, 2012 11:19 am

Ahoj, nevím, zda se to občas stává i vám, ale mě se dost často stávalo, že když jsem šla někde mimo můj domov (například těžit železo, nebo lovit krávy) tak jsem se ztratila v minecraft krajině a už jsem potom nenašla svůj domov. (Bohužel, jsem holka a tudíž mé schopmosti orientovat se v prostou nejsou zrovna nejlepší Very Happy ) Proto jsem si postavila nový domek. A co je nejdůležitější- U VODY. Proč? nakopala jsem hodně hlíny a pak jsem udělala 64 kostek vysoký sloup, který jde vidět i z hodně velké dálky a pak jsem skočila do vody (myslím, že nemusím podotýkat, že voda musí být dostatečně hluboká, abych se nezabila). Smile A teď už se nikdy neztratím! Wink

elikaa
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

,,Maják´´ Empty Re: ,,Maják´´

Příspěvek  Valerius Sun Apr 15, 2012 8:43 am

Ano, to je jeden ze zpusobu jak se neztratit. U vody to byt nemusi, postav si ty sloupy ze dvou kostek vedle sebe a pak si ten jeden pod sebou podkopes az na zem. Mozna elegantnejsi reseni je udelat si mapu, pripadne kompas (ten ukazuje na start lokaci, nebo pokud mas postel tak do ni).
Valerius
Valerius
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 242
Join date : 20. 05. 10
Age : 39

http://www.3dgrafik.kvalitne.cz

Návrat nahoru Goto down

,,Maják´´ Empty maják

Příspěvek  elikaa Mon Apr 16, 2012 8:21 am

Jsem zrovna v začátcích, ale časem si ten kompas pořídit asi budu muset Very Happy

elikaa
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

,,Maják´´ Empty Re: ,,Maják´´

Příspěvek  rejnock Fri May 18, 2012 12:59 am

Valerius napsal:Ano, to je jeden ze zpusobu jak se neztratit. U vody to byt nemusi, postav si ty sloupy ze dvou kostek vedle sebe a pak si ten jeden pod sebou podkopes az na zem. Mozna elegantnejsi reseni je udelat si mapu, pripadne kompas (ten ukazuje na start lokaci, nebo pokud mas postel tak do ni).

Kompas ukazuje pouze k puvodni Spawn lokaci na mape. Postel na to nema vliv. Jinak sloup s pochodni pouzivam taky Smile ale obcas clovek zajde proste nekam prilis daleko tak nejbezpecnejsi je postavit dum pobliz puvodniho spawnu. Pak ho kompas dovede na tu lokaci a z tama uz trefi domu Smile

rejnock
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 31. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

,,Maják´´ Empty Re: ,,Maják´´

Příspěvek  Valerius Sat May 19, 2012 10:16 pm

Aha, tak jsem mel nejake myslne informace. Kazdopadne z kompasu jsem si hned delal mapu.
Valerius
Valerius
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 242
Join date : 20. 05. 10
Age : 39

http://www.3dgrafik.kvalitne.cz

Návrat nahoru Goto down

,,Maják´´ Empty Re: ,,Maják´´

Příspěvek  rejnock Mon May 21, 2012 9:52 am

Ono postel zajistí pouze novy spawn postavy Smile

rejnock
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 31. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

,,Maják´´ Empty :)

Příspěvek  elikaa Wed May 23, 2012 12:03 pm

Uhh... Jak to tak teda čtu, zjišťuju, že maják je sice primitivní, ale asi taky nejspolehlivější Very Happy

elikaa
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

,,Maják´´ Empty Re: ,,Maják´´

Příspěvek  rejnock Wed May 23, 2012 3:37 pm

elikaa napsal:Uhh... Jak to tak teda čtu, zjišťuju, že maják je sice primitivní, ale asi taky nejspolehlivější Very Happy
Je odvěká pravda že většinou ty nejjednodušší řešení jsou nejlepší Wink Ja pokud cestuji daleko a nemam kompas tak stavim takove majaky i v krajine ale u takoveho majaku hodim nahoře jednu kostku směrem kde bych našel další navigační bod Smile Takto mam některé mapy poseté ukazateli směru Smile Je pravda že na serveru si mohu hodit některý z pluginů co mě teleportuje domů. Ale to už nemá takové kouzlo. Smile

rejnock
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 31. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

,,Maják´´ Empty Rada

Příspěvek  Targo Wed Jan 02, 2013 4:24 pm

Další řešení je si zapamatovat souřadnice

Targo
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

,,Maják´´ Empty Re: ,,Maják´´

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru