DWARF FORTRESS & MINECRAFT CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Planescape: Torment DVD! Hurá!

3 posters

Goto down

Planescape: Torment DVD! Hurá! Empty Planescape: Torment DVD! Hurá!

Příspěvek  Fenixp Thu Jun 10, 2010 9:16 pm

Já vím, že to sem technicky vzato nepatří, ale to nic nemění na tom, že mám strašnou radost, o kterou se musím s každým podělit.
Planescape: Torment DVD! Hurá! Fa11bf706edcc65ea6744b793ba43b977a053394
Takže ... Yay! Konečně originálka Planescape, kterou jsem sháněl už pěkných pár let, leží u mě doma na stole! Ještě System Shock 2 a mé herní ego bude šťastné.

(bylo by super kdyby ještě nebylo zkouškové a já měl čas ji hrát...)
Fenixp
Fenixp
legendární trpaslík
legendární trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 21. 05. 10
Age : 34

Návrat nahoru Goto down

Planescape: Torment DVD! Hurá! Empty Re: Planescape: Torment DVD! Hurá!

Příspěvek  ugraugra Thu Jun 10, 2010 9:29 pm

Heh, mě originálku PS:T ukradl jeden kámoš Smile Tos sehnal na ebay nebo kde?
ugraugra
ugraugra
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 71
Join date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Planescape: Torment DVD! Hurá! Empty Re: Planescape: Torment DVD! Hurá!

Příspěvek  Fenixp Thu Jun 10, 2010 9:53 pm

Mno já aukcím vůbec nevěřím, což mé shánění zásadně ztížilo... Každopádně, sehnal jsem to na http://www.thegamecollection.net/ - v pátek jsem objednal/zaplatil, v úterý jsem to měl ve schránce. Krásný :-) když koukám na ty ceny, myslim tam budu nakupovat častěji :-)
Fenixp
Fenixp
legendární trpaslík
legendární trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 21. 05. 10
Age : 34

Návrat nahoru Goto down

Planescape: Torment DVD! Hurá! Empty Re: Planescape: Torment DVD! Hurá!

Příspěvek  Valerius Thu Jun 10, 2010 10:37 pm

Hergot tahle hra me nikdy nezaujala a to se povazuju za herniho gurmana. Navic u bg1 i 2 jsem stravil honde hodin, ale tohle mi prislo divny. Muzete mi tu nejak shrnout, proc je to tak uzasna hra? Precijen bych si nerad nechal nejakej klenot utect mezi prsty. Ohromte me Smile
Valerius
Valerius
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 242
Join date : 20. 05. 10
Age : 39

http://www.3dgrafik.kvalitne.cz

Návrat nahoru Goto down

Planescape: Torment DVD! Hurá! Empty Re: Planescape: Torment DVD! Hurá!

Příspěvek  Fenixp Thu Jun 10, 2010 10:53 pm

Na téhle hře je důležité, jak k ní přistupuješ. Když ji dostaneš do ruky, musíš okamžitě zapomenout na všechny ostatní hry, co jsi hrál - Planescape je unikátní. K žádné jiné hře se nedá přirovnat, a nedá se od ní očekávat, že bude třeba "tak trošku jako Baldur's Gate." Není to ani tak hra, která zprostředkovává nějakou zvláštní hratelnost ani RPG mechaniky: Je to interaktivní zážitek, který svou filozofií a propracovaností učaruje. Na mě osobně měla tahle hra takový vliv, že stejně jako od některých filozofických filmů či knih jsem si z ní něco odnesl - stačí jen hledat.

Když k tomu začneš přistupovat jako k jakési knize, která ti nabízí nelimitované množství způsobů, jak projít příběh, a když to ideálně budeš hrát v originálu (Je tam těžká angličtina a překlad je kvalitní, takže když si myslíš, že tvé 'čtení' není na dostatečné úrovni, tak raději s češtinou. Když si myslíš, že je ... Zážitek bude silnější.), dostaneš z té hry... Něco nepředstavitelného.

Další důležitá věc je překousat se přes ten začátek v márnici. Není to nejlepší začátek, teda až na rozhovor s Deionarrou z něhož mi vždycky běhá mráz po zádech - hlavně protože už vím, kdo je zač a to, co na začátku říká, mi dává smysl a se vším to do sebe dokonale zapadá. Jakmile jsi venku z márnice v úlu, hra je najednou mnohem zajímavější (ano, používám české názvy lokací - poprvé jsem to hrál česky)

A poslední: Hru si nejvíc užiješ za charakter s vysokou inteligencí, moudrostí a charismou. Přece jen je to hlavně o rozhovorech.

A proč ji hrát a dát jí další šanci? No protože ti otevře něco, co já s radostí označím za umělecké dílo. Stačí se jen vžít do jiného způsobu myšlení, než u většiny her. A že čtení hromady textů je nuda? Český překlad je úžasně čtivý a dobře napsaný, ale v originále ... V originále se před tebou zhmotňuje každé písmenko, které je tam napsané. Tak skvěle funguje spojení obrazu s textem. A není to jen o louskání tun textu - tahle hra je hlavně o rozhodnutích tebe jako hráče. Ty mají vždy vliv na svět kolem tebe, dokonce i když jde o zdánlivě malé věci.

A už jsem asi napsal dost :-) Snad té hře dáš další šanci, samozřejmě nemůže sednout každému. Ale osobně ji považuji za nejlepší hru, co jsem kdy hrál - protože mi dala mnohem víc než jen zábavu.
Fenixp
Fenixp
legendární trpaslík
legendární trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 21. 05. 10
Age : 34

Návrat nahoru Goto down

Planescape: Torment DVD! Hurá! Empty Re: Planescape: Torment DVD! Hurá!

Příspěvek  Valerius Thu Jun 10, 2010 10:56 pm

dekuju za shrnuti, zkusim ji teda dat sanci, zni to zajimave
Valerius
Valerius
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 242
Join date : 20. 05. 10
Age : 39

http://www.3dgrafik.kvalitne.cz

Návrat nahoru Goto down

Planescape: Torment DVD! Hurá! Empty Re: Planescape: Torment DVD! Hurá!

Příspěvek  Fenixp Thu Jun 10, 2010 11:13 pm

Jo a ještě drobnost...
http://www.rockpapershotgun.com/2008/05/29/planescape-landscapes/
Widescreen MOD. Dovolí hrát hru ve větším rozlišení, takže je hezčejší :-) Teda, já osobně to tak nehraju páč mi vadí, když je kamera strašně daleko od akce, ale zdá se, že většina lidí to preferuje
Fenixp
Fenixp
legendární trpaslík
legendární trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 21. 05. 10
Age : 34

Návrat nahoru Goto down

Planescape: Torment DVD! Hurá! Empty Re: Planescape: Torment DVD! Hurá!

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru