DWARF FORTRESS & MINECRAFT CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Military systém

+4
vetvicka
SanDiego
Valerius
Shegy
8 posters

Goto down

Military systém Empty Military systém

Příspěvek  Shegy Sun May 23, 2010 10:27 pm

Ahoj. Rozumie tu niekto military systému v najnovšej verzii? Nejak mu neviem prísť na koreň. A tuším som čítal že Active/Train a Inactive fungujú naopak či čo...

Btw. názov topicu minimálne 10 znakov? Načo?

Shegy
zkušený trpaslík
zkušený trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 11
Join date : 23. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Military systém Empty Re: Military systém

Příspěvek  Valerius Sun May 23, 2010 11:33 pm

Hodnota 10 je defaultne nastavena. Nyni zmeneno na minimum 5 znaku pro nazev topicu. Do military systemu se teprve dostavam, klidne bych ocenil nejakej rychlej navod/tipy.
Valerius
Valerius
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 242
Join date : 20. 05. 10
Age : 39

http://www.3dgrafik.kvalitne.cz

Návrat nahoru Goto down

Military systém Empty Re: Military systém

Příspěvek  SanDiego Mon May 24, 2010 12:13 am

Existuje rychlonávod (takový rochlokurz ovládacího panelu) v angličtině, zde je link: http://df.magmawiki.com/index.php/DF2010:Military_interface
SanDiego
SanDiego
král trpaslíků
král trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 209
Join date : 21. 05. 10
Age : 33
Location : http://hardmed.blogspot.com

http://salisaad.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

Military systém Empty Re: Military systém

Příspěvek  Shegy Mon May 24, 2010 4:48 pm

Dikes, už tomu začínam snáď chápať Smile

Shegy
zkušený trpaslík
zkušený trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 11
Join date : 23. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Military systém Empty útok

Příspěvek  vetvicka Tue Aug 17, 2010 10:49 pm

Moji vojáci se chovají naprosto nelogicky když je pošlu útočit (přes squads menu - atack) např. jako cíl vyberu goblina zloděje. Tak se na něj desetičlenná skupina vojáků sesype a umlátího. Čekal bych že tím úkol končí. Goblin je mrtev. Ale vojáci prostě stojí u jeho mrtvoly a dál mají za úkol "kill goblin thief" Postupně dostávjí žízeň a špatnou náladu, ale furt tam stojí dokud ručně útok nezruším (s - o)
Nebo jsem nařídil preventivně vyhubit skupinku 5-ti vlků. Tak zabijí prvního a zase stojí u jeho mrtvoly a ostatní vlky nechají utéct. Jen marksdwarfs střílejí z kuše.
Dělám něco špatně ?

vetvicka
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 11. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Military systém Empty Re: Military systém

Příspěvek  ugraugra Tue Aug 17, 2010 11:08 pm

Máš poslední verzi? 31.12? Tam by podobné bugy měly být opraveny.
ugraugra
ugraugra
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 71
Join date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Military systém Empty Re: Military systém

Příspěvek  eraniel Tue Aug 17, 2010 11:09 pm

Mám pocit, že ty příkazy vojáků dost pokulhávají. Pokud dáváš zabíjet konkrétní cíle, musí se všechny označit přes ten multiple výběr. Ale zdá se mi, že stačí, aby jeden skončil v kleci nebo zmizel z mapy a trpoši se zaseknou.
Já mám problémy i v tom, že místo "férovky" 10 na 1 se občas slézají jako šváby na pivo.
Jinak pokud mohu odhadnout, protože moc zkušeností s tím ještě nemám, nahánět jednotlivé gobliny pro krádeže dětí se ani nevyplatí, lepší jsou pasti. Nevycvičená armáda toho moc nezvládá, polovycvičená mi ztroskotala už u asi 5 goblinů, respektive to byla jatka na obou stranách Mad Zdá se mi, že asi nejlepší je používat armádu přes burrows. Což je zmiňováno i v návodech.

eraniel
legendární trpaslík
legendární trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 06. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Military systém Empty Re: Military systém

Příspěvek  Peasy Wed Aug 18, 2010 7:24 am

On ten systém je od minulých verzí trochu pozmeněn, kill order je zbytečné používat a vojáky posílat do boje přes burow nebo pres station order a nechat trpy, aby chargnuli sami. Není nad to, když pošlete do boje kill orderem svůj legendarní squad a oni vybíhaj do boje po jednom, protože v tu chvíli to měli k nepříteli blíž než další z jednotky, takže vběhnou sami do nepřátel kde dostanou nakládačku. Takhle není problém ztratit 10 ti členou jednotku.

Zdá se že v současné verzi je ultimátní zbraní kladivo, protože kompletně ignoruje armor (asi nebude příjemný dostat po hlavě 50 ti kilovou palicí, helma nehelma), a právě proto vznikají jatka trpaslíků, stačí aby se k vám do pevnosti dostavil goblin lasher a když dá první ránu, tak vyhrál. Jinak celej systém funguje už velmi dobře, krom pár drobností.

Peasy
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 75
Join date : 03. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Military systém Empty Re: Military systém

Příspěvek  Dreamer Wed Aug 18, 2010 12:47 pm

Já kill order zatím běžně používám, ale musí se pak ručně zrušit. Trpaslíci ¨, pokud už v okolí není nepřítel, zase jsou po svém, případně jdou zpátky dodržovat nastavený schedule.
Dreamer
Dreamer
zkušený trpaslík
zkušený trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 11
Join date : 07. 08. 10

http://dreamercz.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Military systém Empty Re: Military systém

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru