DWARF FORTRESS & MINECRAFT CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pohřeb / hroby

3 posters

Goto down

Pohřeb / hroby Empty Pohřeb / hroby

Příspěvek  Morril Fri Apr 29, 2011 9:35 pm

Zdravim,

potreboval bych poradit v tehle oblasti. Vzhedem k tomu, ze DF se snazim rozehravat ponekolikaty (v tuto chvili jsem se dostal zatim nejdal), tak jsem se uz nekolikrat dostal do situace, kdy mi nektery z trpasliku umrel. At uz to bylo hladem, zizni, nasledkem zraneni atd.
Nejprve sem vubec nevedel co s mrtvolou trpaslika udelat, takze mi lezel tam kde umrel a kolem nej se zacala po case sirit miasma, coz nebylo zrovna to co bych si ja (a zbytek trpasliku) pral.
Naposled jsem problem vyresil tak, ze jsem si nastavil zonu na garbage a do ni nechal trpaslika odnest. Sice mi ho to odstranilo nekde z frekventovaneho mista pevnosti, ale vyhodit trpaslika nekam jako odpad, to mi moc pekny neprijde...

Takze bych potreboval poradit jak se o mrtvolu trpaslika postarat co se tyce postarani se o samotne telo (jestli je potreba nejaky balzamovani nebo jina specialni priprava), pripraveni hrobu, nahrobku a take jestli se treba do hrobu maji vkladat nejake predmety...proste vsechno Very Happy

edit: Pred chvilickou se mi v pevnosti objevil duch trpaslika, ktery nebyl radne pohrben, takze by se pripadne hodilo info i co s tim...

edit2: Problem s duchem vyresen, pomohla wiki Smile. Stacilo udelat u Masona SLAB a na ten pak nechat v Craftswards shopu vyryt memorial pro toho mrtveho trpaslika a ten pak uz jenom nekam umistit. Co se tyce uklizeni mrtvoly trpaslika, tak to bude muset pockat na radu a nebo az mi nejaky zase umre a tentokrat si toho vsimnu Smile

Diky za odpoved Smile

Morril
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Pohřeb / hroby Empty Re: Pohřeb / hroby

Příspěvek  MaMaHaJ Sat Apr 30, 2011 1:37 pm

Zkus si postavit u kameníka, nebo truhláře casket (rakev). Když ji pak někam umístíš, jde pomocí kláves q a r vytvořit hrobka.

MaMaHaJ
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 29. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Pohřeb / hroby Empty Re: Pohřeb / hroby

Příspěvek  Rendorf Sat Apr 30, 2011 10:29 pm

Trpaslíci, kteří umřou a nejsou pochováni v rakvích nebo nemají pamětní desku se mohou proměnit v duchy, kteří pak straší trpaslíky.
1) K pohřbení potřebujete umístit rakev [b-n] (Burial Receptacle) a určit ji pro pohřbívání [q-b], případně povolit pohřbívat jak trpaslíky [q-b-c], tak jejich mazlíčky [q-b-p].
V případě, že máte Šlechtice, který ji vyžaduje, ji nastavit jako hrobku [q-r] a určit jí vlastníka.
Rakev se vyrábí v dílně kameníka (Mason workshop [b-w-m]) přes menu [q-a-p] (construct rock Coffin)
2) Pamětní desku umístíte přes [b-Alt+s]
Pro výrobu pamětní desky ale potřebujete následující:
- Desku - vyrábí se v dílně kameníka (Mason workshop [b-w-m]) přes menu [q-a-Alt+s] (construct rock Slab).
- A dále ji musíte v umělecké dílně (Craftsdwarf workshop [b-w-r]) přes menu [q-a-Alt+s] (Engrave Memorial Slab) popsat pamětihodnou událostí za pomoci trpaslíka Engravera.

Rendorf
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 91
Join date : 04. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Pohřeb / hroby Empty Re: Pohřeb / hroby

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru