DWARF FORTRESS & MINECRAFT CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak vytvořit zásoby vody?

+2
ugraugra
Nagidal
6 posters

Goto down

Jak vytvořit zásoby vody? Empty Jak vytvořit zásoby vody?

Příspěvek  Nagidal Sat Sep 11, 2010 10:37 pm

Hrál jsem už dvakrát v zimním prostředí. Poprvé, když zamrzla řeka, mi trpaslíci umřeli žízní. Podruhé jsem si vybral místo bez řeky, bylo tam jen pár malých tůněk. Udělal jsem z jedné z nich zónu Water source, kam chodili pít. Půlku tůňky jsem si vypustil pod zem, aby mi zabahnila místnost na políčka (hraju verzi 0.31.12) ale ještě v tůňce zůstalo asi 4/7 nebo 3/7 vody. Někteří trpaslíci mi tam ale vůbec už nechoděj pít a jsou celí nervózní a raději trpí žízní. Teď mi končí podzim, takže mi tůňka uřčitě zase brzo zamrzne, pak nebudu mít vodu už vůbec žádnou.

Občas vídávám jednoho trpaslíka chodit s kbelíkem k tůňce pro vodu, ale nevšim jsem si, co s ní pak dělaj, jestli ji hned pijou nebo ji někde (dočasně, v kbelikách?) skladujou. Jak si můžu na zimu vytvořit nezamrzající zásobárnu pitné vody a jak zajistit, aby ji trpaslíci pili?

Taky mě napadlo chodit těžit led ze zamrzlé řeky, jenže až roztaje, jak říct trpaslíkům, aby to pili?
Nagidal
Nagidal
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 11. 09. 10
Age : 43
Location : Leipzig

https://www.youtube.com/user/nagidal146

Návrat nahoru Goto down

Jak vytvořit zásoby vody? Empty Re: Jak vytvořit zásoby vody?

Příspěvek  ugraugra Sat Sep 11, 2010 11:28 pm

Není lepší vykašlat se na vodu a používat jen alkohol?
ugraugra
ugraugra
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 71
Join date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Jak vytvořit zásoby vody? Empty Re: Jak vytvořit zásoby vody?

Příspěvek  Nagidal Sat Sep 11, 2010 11:36 pm

Políčko nemá v prvním roce tolik úrody. A taky se píše v nápovědě, že když je žízeň, trpaslíci nejdříve hledají vodu. Když nenajdou vodu, pijou alkohol. Ale budiž. Kolik semínek čeho musí vzít osadníci s sebou aby mi to první zimu uživilo asi tucet trpaslíků (i s první immigration wave)?
Nagidal
Nagidal
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 11. 09. 10
Age : 43
Location : Leipzig

https://www.youtube.com/user/nagidal146

Návrat nahoru Goto down

Jak vytvořit zásoby vody? Empty Re: Jak vytvořit zásoby vody?

Příspěvek  SanDiego Sun Sep 12, 2010 1:30 am

Omyl. Trpaslíci jako každý normální člověk hledají nejprve alkohol a teprv když nemohou najíti alkoholu hledají vodu.
SanDiego
SanDiego
král trpaslíků
král trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 209
Join date : 21. 05. 10
Age : 33
Location : http://hardmed.blogspot.com

http://salisaad.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

Jak vytvořit zásoby vody? Empty Re: Jak vytvořit zásoby vody?

Příspěvek  Nagidal Sun Sep 12, 2010 7:18 am

No jo, skutečně. Trpaslíci opravdu radši pijou alkohol než vodu. Tak to musím vyzkoušet!
Nagidal
Nagidal
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 11. 09. 10
Age : 43
Location : Leipzig

https://www.youtube.com/user/nagidal146

Návrat nahoru Goto down

Jak vytvořit zásoby vody? Empty Re: Jak vytvořit zásoby vody?

Příspěvek  Mortipede Sun Sep 12, 2010 12:21 pm

Nagidal napsal:Políčko nemá v prvním roce tolik úrody. A taky se píše v nápovědě, že když je žízeň, trpaslíci nejdříve hledají vodu. Když nenajdou vodu, pijou alkohol. Ale budiž. Kolik semínek čeho musí vzít osadníci s sebou aby mi to první zimu uživilo asi tucet trpaslíků (i s první immigration wave)?

Nevim.. příjde mi že jídlo v DF je ten nejmenší problém.
Takže supereasyway: Když embarkuješ vem si aspon 1 slusnyho farmare. Hned co se objevite a hornici zacnou kutat jeskyni tak okolo ní necháš posbírat všechny keře --> (nevim jak moc pokročilý jsi tak to raší napíšu, když tak se omlouvám za podceňování Very Happy) [d-p]. A hnedka vedle před jeskyní uděláš stockpile na jídlo. Krom toho se vyplatí udělat u vchodu do jeskyne meeting area (zona[i] ktery pak nastavis meeting area) vůbec přetahat tam všechny věci. Když už budeš mít posbíraný nějaký pickle berry tak uděláš venkovní políčko. Zhruba 5x6 stačí do začátku. Nastavíš tam pickle berry nebo cokoliv co jsi našel. (Nevím zdali se vyplatí víc mít víc farmářu nebo jednoho hustodémoního ubermančkin farmáře. Dle mě spíše víc kvůli přenášení semínek.) Bla bla bla zbytek určitě znáš.

Prostě nedopust aby stockpile s chlastem měla jen 4 barely Very Happy
Mortipede
Mortipede
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 61
Join date : 23. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Jak vytvořit zásoby vody? Empty Re: Jak vytvořit zásoby vody?

Příspěvek  Thanes Wed Jul 13, 2011 12:29 pm

Nechtělo se mi kvůli jedné otázce tvořit nové téma. Mám dva zraněné trpaslíky a nemám v hospital studnu (nemám na mapě řeku a dobrý vodní zdroj jsem nenašel). Jediné co je kolem jsou zamrzlá jezírka. Otázka zní, jak jim dám napít? Vždycky jim nějaký trpaslík chce dát vodu, ale prý chybí watersource (což je pravda). Dojdou aspoň pro vodu až to rozmrzne? Pacienti mi už pomalu umírají na dehydrataci Sad
Thanes
Thanes
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 04. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Jak vytvořit zásoby vody? Empty Re: Jak vytvořit zásoby vody?

Příspěvek  Rendorf Wed Jul 13, 2011 6:11 pm

Co se zkusit prokopat do nějaké jeskyně, tam by nějaké jezírko být mohlo.

Rendorf
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 91
Join date : 04. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Jak vytvořit zásoby vody? Empty Re: Jak vytvořit zásoby vody?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru