DWARF FORTRESS & MINECRAFT CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forgotten beast

+2
SanDiego
eraniel
6 posters

Goto down

Forgotten beast Empty Forgotten beast

Příspěvek  eraniel Thu Aug 26, 2010 5:15 pm

Tak si na mě vzpomněla zapomenutá bestie Mad a bylo po ptákách, vlastně trpaslících. Pasti na ní nefungovaly, armáda jakbysmet. Možná kdybych měl natrénované borce v adamantiu. Ale napadly mě otázky, jak proti ní.
Funguje past = jáma, nad ní padací most, který zvednu? Nebo příkop s magmatem?
BTW, už dříve mě navštívil horský titán, podpálil okolí a dva trpaslíky. Pak chcípnul, vůbec nevím nač. Je nějaká šance ta přerostlá zviřátka zabít?

eraniel
legendární trpaslík
legendární trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 06. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Forgotten beast Empty Re: Forgotten beast

Příspěvek  SanDiego Thu Aug 26, 2010 5:32 pm

Tyhle bestie (a titáni) jsou navržení tak aby byli extra tuzí. Něco tak trapného jako pár pastí by je nemělo ani zpomalit. Jsou známy případy, dky se bestie prohnala celou pevností a zastavila ji až karavana lidí.
SanDiego
SanDiego
král trpaslíků
král trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 209
Join date : 21. 05. 10
Age : 33
Location : http://hardmed.blogspot.com

http://salisaad.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

Forgotten beast Empty Re: Forgotten beast

Příspěvek  Omnius Thu Aug 26, 2010 6:02 pm

Bestie jsou často vybaveny párem křídel, takže na padací most bych se moc nespoléhal.
Omnius
Omnius
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 60
Join date : 27. 05. 10
Location : Věž Zmaru

http://fabulator.cz

Návrat nahoru Goto down

Forgotten beast Empty Re: Forgotten beast

Příspěvek  Erik Linbeast Thu Aug 26, 2010 9:38 pm

Vzhledem k tomu že zapomenuté bestie povětšinou mají vnitřní orgány, zkusil bych balistu, nebo rovnou celou baterii, a nebo adamantitové šipky do kuší, případně kombinaci obého.

Erik Linbeast
legendární trpaslík
legendární trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 44
Join date : 13. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Forgotten beast Empty Re: Forgotten beast

Příspěvek  Mortipede Fri Aug 27, 2010 10:57 am

Ono hlavně záleží na tom co to za bestii je. Občas to vygeneruje opeřenýho slimáka (můj případ ^^) kterýmu useknou hlavu a má utrum. Občas to prostě vygeneruje kamenýho bloba bez hlavy co plive lávu nebo ještě lépe bloba jenom z lávy a to pak rozsekat ani nejde. Já zatím moc problémů s Forgotkama neměl a většinou 10 člená sebranka zakutá do železa s sekyrama se na ní sesype jako mouchy na med a je to.
Mortipede
Mortipede
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 61
Join date : 23. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Forgotten beast Empty Re: Forgotten beast

Příspěvek  Peasy Fri Aug 27, 2010 12:42 pm

Magma funguje skoro na všechno, a dostatečně hluboká jáma funguje taky velmi dobře. Pokud budeš mít smůlu a přijde lítající potvora, kterou nikdy do propasti s lávou nedostaneš, tak ti nezbývá nic jiného než poslat na ní všechno co máš. Upřímě se těším na každou novou příšeru co ke mě zajde, protože si s nima užiješ spoustu srandy a to nemyslím přímo heslo losing is fun. Třeba takovej drak co zapálí sám sebe, nebo pavouk, kterýmu upadaj nohy po pár krocích.

Peasy
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 75
Join date : 03. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Forgotten beast Empty Re: Forgotten beast

Příspěvek  eraniel Tue Aug 31, 2010 5:23 pm

Tak jsem těch příšerek už taky potkal víc, přesilovka se osvědčuje asi nejlépe. Ale jak tu stojí výše, záleží na typu obludky. Jámu stejně vyzkouším Surprised

eraniel
legendární trpaslík
legendární trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 06. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Forgotten beast Empty Re: Forgotten beast

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru