Rady pro začátečníky

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Re: Rady pro začátečníky

Příspěvek  Shegy za Fri May 28, 2010 3:59 pm

Valerius napsal:pomoci plot (p) a chop down trees (t) musis vyznacit oblast k pokaceni, jinak se ani nehnou
d-t (designation) Wink

Shegy
zkušený trpaslík
zkušený trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Valerius za Fri May 28, 2010 4:29 pm

Shegy napsal:
Valerius napsal:pomoci plot (p) a chop down trees (t) musis vyznacit oblast k pokaceni, jinak se ani nehnou
d-t (designation) Wink

hmm, uz tejden jsem nemel cas si to zahrat, takze se skleroza projevuje Smile
Valerius
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 242

Zobrazit informace o autorovi http://www.3dgrafik.kvalitne.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Fenixp za Fri May 28, 2010 6:20 pm

Fajn, už mi to leze na nervy. Snažím se procházet věci podle tutoriálu i bez něj, ale ... No, nemůžu přijít na milion a půl věcí.
Jednak: Když trpaslíci sežerou houbu, zůstanou po ní semeta? Mám ve své jeskyni pole, pěkně zalité vodou, furt maj pěstovat svoje helmy, od nichž jsem měl milion semen... Ale teď už na to pole nikdo nic nesází. Ano, už, pár hub tam vypěstovali a zalité políčko mám (spustil jsem vodu z tůňky přes půl pevnosti do za tímto účelem vykopané místnosti v podzemí ... Sakra, kde jsou tady nějaké řeky? Very Happy )

Druhak: V pevnosti je spousta práce. Spousta kopání, kácení stromů, sbírání plodů a tak dále... Myslel jsem, že to pořeším vytvořením managera, ale třeba to kutání dělaj dva a dalších 14 idluje! Mám nějakých 5 workshopů (jeden ještě ani není postavený), ale stejně se zdá, že nikdo nemá co dělat.

No a za třetí: Za třetí mě nic nenapadá, ale vypadá to líp, když jsou tři body Very Happy
Fenixp
legendární trpaslík
legendární trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 45

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  ugraugra za Fri May 28, 2010 6:34 pm

Fenixp: a máš pro jednotlivé úkony u trpaslíků aktivovaný příslušný povolání? Pokud dáš třeba příkaz něco vykopat, ale žádný trpaslík nemá aktivovaný mining skill, tak to nevykopou nikdy. Zezačátku si radši na DFwiki kontroluj jaký povolání pro jaké činnosti je třeba.

S těma houbama se to tu už řešilo - pokud z hub nevaříš, tak semínka zůstanou (můžeš je sníst za syrova, udělat z nich alkohol)
ugraugra
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 71

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  SanDiego za Fri May 28, 2010 6:50 pm

Na kutání potřebuješ jednak trpáka s aktivovanou prací Mining a jednak krumpáč. Můžeš mít horníků třeba milion, ale jestli nemáš krumpáč, tak to prostě nepojede. Farmáři se prostě občas flákají. To oni rádi.
SanDiego
král trpaslíků
král trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 209

Zobrazit informace o autorovi http://salisaad.deviantart.com

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Semtex za Fri May 28, 2010 6:54 pm

Víme - to obvykle robia normálne - dokonca aj bez sekery (mám dojem, že im to potom po čase pridá wresling Cool ) Problém je práve v tom, že stromy sú označené už tretí rok Evil or Very Mad a nič... Napokon sa toho chytil nejaký prisťahovalec z deviatej vlny (fakt).

Ale otázočky
1) Existuje nejaký "save-manager"? Nejaký praktický spôsob, ako vytvárať "postupné" série save radené nejak logicky alebo s možnosťou editácie mena save s jednoduchou možnosťou návratu k predošlému save? Sezónne ukladanie funguje len rok, a je celkom o nasratie, keď človek zistí, že mu beznádejne vytopilo pevnosť, pretože sa pred dvomi ročnými obdobiami či pred rokom a pol pri plánovaní schodiska "uklepol".

2) Je normálne, ak mi FPS klesne z pôvodných 99-100 (caped) na aktuálnych 35-45?

3) Dá sa nejak rozumne bojovať proti problému s aquifer (vodonosnou vrstvou)? Mám ho dve poschodia "pod pevnosťou", ale nad úrovňou rieky, takže odvodniť by to teoreticky šlo, mal by som jednu úroveň, ktorá je už suchá - voda sa objavuje už pri vykopaní kanálu alebo up/down schodiska a nenašiel so miesto, kde by nebol... Pevnosť je v kopčeku uprostred mapy, na okrajoch ešte nejaké bralá, možno ešte skúsim šťastie niekde na okraji a skúsim sa "podkopať" k stredu.

4) je normálne, že vagon "zmizne"? vyzerá to totiž tak, že môj skončil na ihle 1x1... Sudy a vrecia trpajzlíci preniesli, ale samotný vagon som nenašiel.

5) existuje nejaký spôsob, ako rozumne zastaviť/obmedziť príliv prisťahovalcov? Okrem zamknutia v pridelených celách som nič rozumné nevymyslel - a na to treba aspoň postele...

edit:
6) Ako vytvoriť "miesta na pitie" - kopáči pracujú ďaleko od pevnosti (kopem okolo "aquifer") a trvá im stráášne dlho, kým sa odídu napiť a vrátia sa na pracovisko - a to obvykle dostanú vzápätí hlad a idú sa zasa najesť...
Semtex
zkušený trpaslík
zkušený trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 27

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  SanDiego za Fri May 28, 2010 7:10 pm

1) Save manager neexistuje, většina lidí považuje zatopení pevnosti kvůli inženýrské chybě za ohromnou zábavu Smile
2) Stát se může, a to z různých důvodů, hlavně pathfinding (kupříkladu odhalení jeskyně). To že něco není vidět neznamená, že to někde nežije. Jestli pokleslo FPS z čista jasna na vinně je nejspíše skrytý útok (ambush), který se courá po mapě.
3) Tady je návod na dvouúrovňový aquifer http://df.magmawiki.com/index.php/User:Rhenaya/HowtoDualAquifer ; skrze jednoúrovňový se nejlépe prokope pomocí zkolabování vrstvy půdy na otevřený aquifer (viz první část návodu výše).
4) O tomto jsem ještě neslyšel... A to už jsem slyšel o ledasčem.
5) Hehehe. Uživatelé vymysleli různá důmyslná zařízení, která nechtěné migranty rychle (obvykle), ale hlavně krvavě (=zábavně) likvidují. O jiném řešení nevím.
SanDiego
král trpaslíků
král trpaslíků

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Omnius za Fri May 28, 2010 7:24 pm

5) existuje nejaký spôsob, ako rozumne zastaviť/obmedziť príliv prisťahovalcov? Okrem zamknutia v pridelených celách som nič rozumné nevymyslel - a na to treba aspoň postele...

edit:
6) Ako vytvoriť "miesta na pitie" - kopáči pracujú ďaleko od pevnosti (kopem okolo "aquifer") a trvá im stráášne dlho, kým sa odídu napiť a vrátia sa na pracovisko - a to obvykle dostanú vzápätí hlad a idú sa zasa najesť...

5. co [POPULATION_CAP:x] v ini.txt?

6. tak postav custom spladiště ('p'+'t' nastavíš a potom položíš 'p'+'c') a nastav, že se tam mají donášet nápoje ('q' - najedeš na skladieště zmáčkneš 't' a vybereš skladiště, kde se ti chlast skladuje normálně), doufám, že to říkám správně
Omnius
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 60

Zobrazit informace o autorovi http://fabulator.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Semtex za Fri May 28, 2010 7:28 pm

Obávam sa, že tomu postupu celkom nerozumiem... Respektíve - ešte nerozumiem mechanizmom hry. To mu ten blok 3x3 spadol do toho bazénu? To sa dosiahne ako?
Jednoúrovňový

1 - základný stav
2 - prekopať chodbu 5x5 (d-d) nad aquifer, vykopať kanál 3x3 (d-h) v mieste budúcej "plomby"
3, 4 - nechápem postup - kopať o poschodie vyššie - Chodbu alebo kanál? (zrejme kanál...)
5 - nepripustná prekopateľná "plomba" v aquifer
Semtex
zkušený trpaslík
zkušený trpaslík

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Omnius za Fri May 28, 2010 7:38 pm

Musíš strop podepřít trámy (b + S), aby se ti nezřítil na trpaslíky. Až bude zajištěn tak "odkopeš" okraje a strop bude držet jen na oněch trámech, jež napojíš na páku (b + T + l). Až odklidíš trpaslíky do bezpečí zatáhneš za páku, tím odstraníš podpěry, strop se zřítí a zasype bazének.
Omnius
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Semtex za Fri May 28, 2010 7:46 pm

Aha... Takže mechanizácia.

k 5) nie že by som prisťahovalcov nechcel, ale keď sa ich do pevnosti 7+3+8 prihrnie vo štvrtej vlne 21, potom 7+6+1 a v ôsmej zasa 24, z toho je 6 detí a kojencov a 5 noble, tak sa to asi rozumne zvládnuť nedá.

Edit - ten luskáčik s piliermi nie je zasa tak špatný nápad Twisted Evil časom vysklúšam - obkopať, podoprieť, obmurovať???, rozostaviť postielky... Spite sladko geek
Semtex
zkušený trpaslík
zkušený trpaslík

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Fenixp za Sat May 29, 2010 9:56 pm

Nevím, jestli se zeptat tady, nebo v .init - u, ale ... Dá se někde v init.txt nastavit omezení imigrace!? Už mi zrujnovali 3 pevnosti a začíná to být vážně docela frustrující. Pěkně, spokojeně si stavím vodopád a PRÁSK! Pevnost je plná imigrantů. No jo. A druhá otázka, když přenastavím population cap během hraní a pak nahraju hru, bude změněná? Jenom mě napadlo, že bych vždycky postavil, co potřebuju a chcu, zvýšil popcap a počkal na víc trpaslíků, to už by bylo únosné...
Fenixp
legendární trpaslík
legendární trpaslík

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  ugraugra za Sat May 29, 2010 10:24 pm

Neřeknu ti to na 100 %, ale ta metoda omezit limit populace v initu a v případě potřeby ho postupně zvyšovat by měla fungovat.
ugraugra
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 71

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Semtex za Sun May 30, 2010 12:46 am

mám pocit, že to nefunguje - aspoň nie dynamicky, pri použití v už vygenerovanom svete.

Jeden nápad alebo skôr poznatok - na menších ostrovoch sa často goblini, alebo susedia vôbec, v okolí pevnosti nevyskytujú (kľud od ich prepadov). Karavána k vám ale dorazí aj tak.
Semtex
zkušený trpaslík
zkušený trpaslík

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Fenixp za Sun May 30, 2010 12:58 pm

Ha, po odstranění přílivových vln imigrantů a odstranění Aquiferu ze hry (už tak je to pro mě dost těžký, vrátím ho tam někdy příště Very Happy ) je DF dokonalá hra Very Happy

Jinak změna populačky nevyžaduje generaci nového světa, zkoušel jsem to. (nebo to tak aspoň vypadá, možná to prostě byla náhoda Very Happy )
Fenixp
legendární trpaslík
legendární trpaslík

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Omnius za Sun May 30, 2010 1:19 pm

Jednou jsem si vytvářel pevnost, kde jsem měl pouze 7 základních trpaslíků, žádný imigranty. Nový jsem získával jednoduše tím, že se mi rodili. Nejhorší bylo, že jedinej válečník v mé pevnosti byla trpaslice, která vyrážela do bojů stylem v jedný ruce kuši v druhý dítě. Bohužel jich mnoho zemřelo... Byla to pevnost co mi vydržela nejdéle. Některé z oněch dětí dokonce dospěli, tak mi pracovních rukou přibývalo. Největší problémy jsem měl s kočkami (jedno dítě jich mělo asi 30 a chodili pořád za něj). Některé naštěstí začali umírat sešlostí věkem.
Omnius
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Fenixp za Sun May 30, 2010 1:40 pm

Omnius napsal:Jednou jsem si vytvářel pevnost, kde jsem měl pouze 7 základních trpaslíků, žádný imigranty. Nový jsem získával jednoduše tím, že se mi rodili. Nejhorší bylo, že jedinej válečník v mé pevnosti byla trpaslice, která vyrážela do bojů stylem v jedný ruce kuši v druhý dítě. Bohužel jich mnoho zemřelo... Byla to pevnost co mi vydržela nejdéle. Některé z oněch dětí dokonce dospěli, tak mi pracovních rukou přibývalo. Největší problémy jsem měl s kočkami (jedno dítě jich mělo asi 30 a chodili pořád za něj). Některé naštěstí začali umírat sešlostí věkem.

takže při omezení populačky se děti pořád rodí?
Fenixp
legendární trpaslík
legendární trpaslík

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Omnius za Sun May 30, 2010 1:43 pm

j, ale můžeš [BABY_CHILD_CAP:x:y] nastavit na 0 0
Omnius
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  SanDiego za Sun May 30, 2010 3:05 pm

No, právě věci jako je aquifer, goblini, podzemní zvířata a bugy v healthcare systému jsou úžasnou redukcí stavu obyvatelstva. V mojí poslední pevnosti sotva uplynul rok a již tři trpaslíci se (polodobrovolně) vydali na cestu vstříc dnu mojí jeskyně. Následovala je (ne až tak docela dobrovolně) i moje kočka, nechal jsem si jen kocoury.
SanDiego
král trpaslíků
král trpaslíků

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Fenixp za Sun May 30, 2010 3:11 pm

No to je právě ten problém, já bych klidně mohl postavit dlouhou chodbu napojenou na řeku, kde by se imigranti záhadně ztráceli, problém je v tom, že to nechci udělat - to už si raději pozměním pravidla hry
Fenixp
legendární trpaslík
legendární trpaslík

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  SanDiego za Sun May 30, 2010 3:45 pm

No, to já jich radší pár krvavě popravím Smile Ale to záleží na vkusu; neboj, taky do toho dospěješ. Ani se nenaděješ a už se budeš smát tomu, když goblini usekají tvým trpaslíkům všechny končetiny a nechají je ležet v tratolišti vlastní krve.
SanDiego
král trpaslíků
král trpaslíků

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  SanDiego za Mon May 31, 2010 11:40 am

Semtex napsal:Ako tých zdechlákov donútim makať v konkrétnom zamestnaní?
Nazliezalo sa ich vyše sedemdesiat, ale neni ... - proste doposiaľ nezoťali jediný strom, ekológovia akýsi. A bez dreva sa to akosi nedá. Skúšal som to aj cez Therapist, zakázal okrem všetko okrem dýchania a rúbania stromov - nepomohlo, presedeli dve sezóny a nič...

Edit: Tí zdechláci snáď menia profesiu len na veľké náboženské sviatky... po troch hodinách sa konečne jeden uráčil...
Hledal jsem na oficiálních fórech a zjistil jsem, že tenhle bug je způsoben právě Dwarf Therapist, konkrétně jeho použitím pro přiřazení prací, které potřebují vybavení - trpaslíci si to vybavení nevezmou. Řešení je prosté - manuálně deaktivovat práci, na chvíli odpauzovat a pak ji zase manuálně aktivovat.
SanDiego
král trpaslíků
král trpaslíků

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Semtex za Mon May 31, 2010 1:51 pm

Ešte tak vedieť, ku ktorým prácam potrebujú vybavenie... Ale vďaka. Therapist používam stále, je podstatne pohodlnejší a prehľadnejší ako herný systém.

Problém s mačkami som vyriešil drsnejším spôsobom - hneď ako sa narodia, sú označené na pekáč.
Bojové psy sú tiež celkom dobrým pomocníkom, keď začnú trpaslíci šalieť.

Edit: zdá sa, že keď postavíte drevenú klietku (cage) a mačatá do nej strčíte, nedajú sa už prisvojiť - ale na pekáč idú aj tak (skúsil som to práve raz - kopáč ich odniesol do klietky a keď som ich označil, mesiar hneď pribehol - inak sa fláka)

Naposledy upravil Semtex dne Mon May 31, 2010 5:26 pm, celkově upraveno 1 krát
Semtex
zkušený trpaslík
zkušený trpaslík

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  SanDiego za Mon May 31, 2010 2:22 pm

Výbavu momentálně potřebují jen horníci (krumpáč) a dřevorubci (sekeru). Zbytek se dělá výhradně pomocí rukou/vousů.
SanDiego
král trpaslíků
král trpaslíků

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Semtex za Mon May 31, 2010 3:07 pm

Obmedzenie populácie - [POPULATION_CAP:10] - súčasné populácia 21 trpaslíkov + 1 dieťa - prišlo ďalších 8 a 7.
Je možné, že population cap má vplyv až na prichádzajúce migračné vlny a pôvodná sedmička sa nepočíta - prvá migračná vlna ešte nedosiahla 10, druhá už prekročila - a tretia sa zatiaľ (1054) neobjavila.
Semtex
zkušený trpaslík
zkušený trpaslík

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru