DWARF FORTRESS & MINECRAFT CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump

4 posters

Goto down

Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump Empty Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump

Příspěvek  Daenrys Tue Jul 05, 2011 11:56 am

Dobrý den... Mám drobný problém se kterým bych se chtěl na vás obrátit.... Začínám s Dwarf fortress a na wiki jsem si našel co dělat s remains (zbytkama krys např)... Udělal jsem si v třetím patře velkou místnost a kamenou zdi pak zahradil cestu(aby se nešířil smrad). Nahore v druhém patře jsem si udělal hatch (poklop) a připojil na to pressure plate... Trpaslík, který nese zbytky by měl položit zbytky na hatch a po přechodu na pressure plate by ty zbytky měli propadnout o patro níž... nebo tak aspoň jsem to pochopil....
1) To že zbytky zůstavají na hatchi je problém čeho? Napadlo mne že jsem hatch prostě vybudoval na kamene podlaze bez díry, ale nevím jak to napravit respektive jestli jde vybudovat mezi patrama nějaká díra...
2) Když jsem pomocí d b d označil krysí pozůstatky jako garbage trpaslíci začali nosit i jídlo které bylo na stejné lokaci na garbage dump
3) Jde nějak nastavit aby jedno garbage dump bylo na kameni a jedno na pozůstatky?

4)Možná trošku offtopic, ale bohužel dost často nevím co jednotlive znaky znamenají (třeba modrá šipka dolu u trpose, pouzivam Phoebus' Graphic Set pro DF 31.25 > není někde nějaká legenda?)
5)Dá se nějak zjistit nálady a stavy jednotlivých trpaslíku? Co jim schází atd... k zjištování o trpoších používám písmeno v, ale to neni moc podrobné....

Díky za případné odpovědi... Hra je skvělá a toto fórum mi dost pomohlo při začátcích.. díky

Daenrys
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 05. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump Empty Re: Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump

Příspěvek  Rendorf Tue Jul 05, 2011 5:35 pm

1) Bez díry se to nepropadne ...
A asi budeš muset ten poklop odmontovat, abys mohl tu díru vykopat (nejspíš mu to tam totiž bude zavazet).
2) Jedině projít v menu [z-Stock-...] a zrušit to co nemá být vyhozeno.
Mimochodem, já, pokud jsem chtěl, aby odnesli zbytky na smetiště, tak jsem právě přes [z-Stock-...] vybral "corpses", "body parts" a "remains" a nastavil tomu Dump, pak jsem na smetišti ten Dump zrušil [d-b-D] a trpi pak nosili jen to co bylo mimo smetiště.
3) Tohle asi nejde (nebo nevím jak).
Řeším to tak, že mám 2 (popřípadě víc na různé typy věcí) Activity zone jako Garbage dump a podle toho co chci, aby nosili, tak nastavuji, která je aktivní [i-a].
Pozor, má to nevýhodu, že pokud zapomeneš jednu deaktivovat a druhou aktivuješ a dáš něco vyhazovat, tak to začnou nosit zpravidla na tu špatnou hromadu ...
4) Tohle chce odpozorovat, podle toho co mu zrovna chybí (viz bod 5):
Modrá šipka nejspíš že má žížeň.
Hnědá je hlad.
Červená, že je naštvanej.
5) [v-w] se ti zdá málo podrobné ? Pokud mu něco chybí, tak je to tam barevně napsaný.
Jinak nevím co víc bych ti poradil.

Rendorf
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 91
Join date : 04. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump Empty Re: Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump

Příspěvek  Daenrys Fri Jul 08, 2011 1:15 pm

Díky za rady.. Pomohli

, tak jsem právě přes [z-Stock-...] vybral "corpses", "body parts" a "remains" a nastavil tomu Dump

Bohužel například u Remains mám u počtu nějaky otazníky a nejde s nima vůbec nic dělat(žádný akce jako dump atd) v tom menu... Nevíte co s tim?

Daenrys
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 05. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump Empty Re: Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump

Příspěvek  Smeghead Fri Jul 08, 2011 3:25 pm

Přes [n]obles nastav bookkeeprovi nejpreciznější zapisování. Mělo by to maximálně zpřesnit uplně všechny údaje o kterymkoli bordelu ve tvé pevnosti.
Smeghead
Smeghead
zkušený trpaslík
zkušený trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 05. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump Empty Re: Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump

Příspěvek  Daenrys Sat Jul 09, 2011 9:08 pm

Díky moc

Mám další problémy pokud to nevadí že to hazím sem... Nějak mne připadá nerozumný zakládat nový topiče

1)Pořád nemůžu přijít kde zjistím náladu trpošů... když dám v ; z a thoughts tak tam jsou nějaký texty o trpoších že maj dobrou regeneraci atd, ale nic o náladě
2)když vytvářim Dormitory tak přetáhnu celou místnost křižkama pro každou postel... Jaký to má důsledek? Bedroom jsem asi pochopil tam plati co má trp v ložnici to je jeho... tedy skříň a truhla ( co jsem pochopil tak s těmihle úložnými prostory se vytvaří kasárny)
3) Dormitory nebo komplikovanější systém bedrooms pro obyč trpy... CO je lepší? :-)
4) Slope a channel... Tak tady moc netuším - jaký je rozdíl... Mám pocit že když je v dolním patře zemina a v horním vytvořim channel tak se vytvoří svah....
5) No a nakonec není nějaký seznam trpů přes který bych ho molh targetnout? Najíždění na každého trpa (přes v) a zjistování jestli on je zrovna ten pravý není zrovna dobré (nebo neumím používat z - stocks)

Díky za trpělivost... Snažím se učit přes wiki systémem pokus/omyl, ale ne vše s wiki jde pochopit....

Daenrys
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 05. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump Empty Re: Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump

Příspěvek  Peasy Mon Jul 11, 2011 10:37 am

ahoj

1. tu náladu vidíš ve stejným textu jako, jak si už zjistil máš popis trpaslíka, většinou to začíná nějak takhle "trpaslík z trpaslíkova has been ecstasic/quite content/unhappy lately, he sleeps in good bedroom lately, he has been accosted by terrible vermin atd.

2. rozdíl mezi bedroom a dormitory je takovej, že dormitory slouží jako noclehárna pro víc trpaslíků a postel není ničí, kdežto když z postele vytvoříš bedroom, první trpaslík kterej se v ní vyspí ji prohlásí za svoji se vším co v dané místnosti je. Takže když dáš víc postelí vedle sebe a z jednej uděláš bedroom a přetáhneš to přes ty další postele, tak se v nich vyspí jenom jeden trpaslík, případně jeho rodina Smile.

3. viz bod 2 + v dalších fázích pevnosti budeš mít od noble trpaslíků požadavky na různě kvalitní místnosti, jídelny atd., takže já udělám pro každého trpaslíka místnost (bedroom) 3x3 s postelí a skříní na ponožky a podobné věci, protože po zabití pár goblinů se ti bude po pevnosti válet mraky ponožek a čepic, které v mém případě trpaslíci uskladní do svoji skříně.

4. slope a channel je jedno a to samé, jenom channel je kopanej od shora dolů a slope(ramp) od spoda nahoru

5. seznam trpaslíků jde vyvolat písmenkem "u", jinak doporučuji prográmek dwarf therapist


Peasy
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 75
Join date : 03. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump Empty Re: Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump

Příspěvek  Daenrys Mon Jul 11, 2011 11:48 pm

Ahaaaa cheers Tak pro kontrolu jestli jsem to správně pochopil .... Jestli tedy dám do místnosti skříňky a truhly a s jedné postele udělám Bedroom a pak nastavím Dormitory na celou tuto místnost... postele, skříňky a truhly jsou všem trpům volně k mání (tedy pokud tyto postele nepřiřadím trpům).... Stejně tak když vytvořím s jednoho stolu jídelnu, jenž pokryje celou místnost - každý další stůl se automaticky považuje jako majetek trpa, který si k danému stolu sedne? A multiplikátor štěstí je pak pro to jednoho trpa s celé vyhlazené a rytinami vyzdobené místnosti? Rolling Eyes
A to mne sakra ještě čekaj kasárny :-(

Daenrys
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 05. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump Empty Re: Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump

Příspěvek  Peasy Tue Jul 12, 2011 7:42 am

Ano, akorát nevím jestli v dormitory budou trpajzlíci používat i něco jiného než postele, taky kdo by si chtěl dát svoji ponožku do truhly k cizím fuseklím, že jo. U jídelny je to podobné až na to, že trpaslík nikdy nezabere stůl sám od sebe i když se u něj nají, jako u postele, kterou zabere a prohlásí za svoji když je stanovená jenom jako bedroom. Takže jestli tvůj starosta chce svoji vlastní jídelnu, musíš mu stůl přiřadit ručně, což platí i pro kancelář nebo throne room.

takže postel stanovená jako bedroom - místnost zabere trpaslík
postel stanovená jako dormitory - místnost slouží všem trpaslíkům

stůl jako jídelna bez přirazení - slouží všem
stůl jako jídelna s přiřazeným trpaslíkem - slouží jenom jemu

a co se týče vyhlazování - v případě zabrané místnosti zvyšuje štěstí jenom tomu trpaslíkovi co ji vlastní, v případě nezabraných místností slouží všem co místnost použijou Smile.

Peasy
rádce trpaslíků
rádce trpaslíků

Poèet pøíspìvkù : 75
Join date : 03. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump Empty Re: Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump

Příspěvek  Daenrys Tue Jul 12, 2011 2:57 pm

Pochopil jsem beru z5. Sice to trvalo :-)

Hele a Vkládání gemů jde jen náhodně(třeba nechci aby mi to trp dal do postele ale do sochy)... tuším že to půjde asi nějak přes nastavení skladišť Very Happy

Daenrys
trpaslík
trpaslík

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 05. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump Empty Re: Pressure plate/odpadní jáma/garbage dump

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru